«Друга сімферопольська група» у «справі Хізб ут-Тахрір»: політв’язня Янікова два місяці тримають у напівпідвальному приміщенні, а всі хвороби лікують «цитрамоном»


Політв’язень Асан Яніков протягом двох місяців перебуває на карантині у камері з антисанітарними умовами. Про це в коментарі «Кримській солідарності» повідомила адвокат Сафіє Шабанова .

«Асан Яніков розповів, що з 8 серпня 2020 року перебуває на карантині, де зазвичай більше двох тижнів не тримають. Це напівпідвальне приміщення, фактично — це транзит. З цієї камери в’язнів розподіляють по камерах. У цій камері антисанітарні умови тримання та вогко», — йдеться у повідомленні захисниці.

У цих умовах у Янікова погіршився стан здоров’я, проте жодна медична допомога йому не надається.

У нього поновилися проблеми пов’язані з шлунково-кишковим трактом. Асан схуд, змарнів. Жодної медичної допомоги Асану не надається. У СІЗО-1 Сімферополя немає ліків. За словами мого підзахисного, від усіх хвороб лікують цитрамоном, — пояснила Шабанова.

Наразі Асан Яніков ознайомлюється з матеріалами кримінальної справи, однак його хворобливий стан помітно позначається на якості процесу. За цим фактом захистом була направлена ​​скарга в прокуратуру АР Крим.

До арешту Яніков відвідував «суди» за політично вмотивованими справами в Криму і виїжджав на обшуки. У 2017 році вийшов на одиночний пікет, протестуючи проти переслідувань за національною і релігійною ознакою.

Нагадаємо, Асана Янікова заарештували 27 березня 2019 року. В цей день в будинках кримських татар відбулися наймасовіші обшуки в Криму з подальшим затриманням. Кримського татарина звинувачують в участі у діяльності «Хізб ут-Тахрір». «Суди» окупантів над фігурантами «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» відбуваються у Ростові-на-Дону.

Як повідомляли «Кримські новини», в окупованому Криму продовжили арешт вісьмом фігурантам «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

«У брата постоянные спазмы и боли в желудке» — cестра политзаключенного Асана Яникова

Предыдущая Красногвардейское «дело Хизб ут-Тахрир»: суд допросил следоватедей ФСБ
Следующая США в ОБСЕ призвали Россию прекратить преследования «Свидетелей Иеговы» в Крыму

Нет комментариев

Комментировать

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *