ФСБ затримала в Криму фрілансера “Радіо Свобода” Владислава Єсипенка після акції до дня народження Шевченка


Затриманий ФСБ Росії в окупованому Криму нібито “український агент” Владислав Єсипенко є фрілансером української служби “Радіо Свобода”.

Із такою заявою увечері у вівторок, 16 березня, виступив президент “Радіо Свобода” Джеймі Флай.

“У той час, коли Кремль застосовує переслідування і залякування проти будь-якого можливого альтернативного голосу в анексованому Росією Криму, недавнє затримання Владислава Єсипенка, фрілансера української служби “Радіо Свобода”, викликає тривогу. Єсипенка слід негайно звільнити, щоб він міг возз’єднатися з сім’єю”, – йдеться в заві Флая.

Зазначається, що Єсипенко має подвійне російсько-українське громадянство.

За інформацією голови ГО правління “Зміна” Тетяни Печончик, чоловіка затримала ФСБ після відвідування акції 9 березня з нагоди дня народження Тараса Шевченка у Сімферополі.

Низка правозахисних організацій вже виступили із заявою з приводу затримання Єсипенка.

“… Засуджуємо політично мотивоване затримання Владислава Єсипенка в тимчасово окупованому Криму у зв’язку з його громадянською позицією та вимагаємо від влади РФ негайно звільнити Владислава Єсипенка та всіх політичних в’язнів, які утримуються в місцях несвободи на території АР Крим та м. Севастополя або Російської Федерації; припинити переслідування кримчан за незгоду з окупацією та висловлення своїх поглядів; негайно припинити використання кримінального законодавства РФ на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя”, – йдеться в заяві правозахисників, яка опублікована на сайті “Зміни”.

Міжнародні організації та уряди демократичних держав правозахисники закликали звернутися до Російської Федерації з вимогою негайно повідомити інформацію про точне місце перебування Владислава Єсипенка, його стан здоров’я та допустити до нього незалежних адвокатів;
засудити дії Російської Федерації щодо політичного переслідування українських активістів в окупованому Криму; посилити тиск на російський уряд, щоб домогтися звільнення всіх політв’язнів, та зупинити переслідування громадян України в окупованому Криму.

Предыдущая В Севастополе некогда красивое здание уходит под землю
Следующая Россия проводит военные учения в оккупированном Крыму

Нет комментариев

Комментировать

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *