Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію щодо Криму


Генеральна асамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна». Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба , передає пресслужба МЗС.

Він пояснив, що ухвалений документ сприятиме і реалізації української ініціативи зі створення «Кримської платформи».

Цьогоріч її положення суттєво посилені. Нові елементи відображають численні факти масових порушень прав людини на тимчасово окупованому півострові, — зазначив Кулеба.

В резолюції вперше зафіксовано, що окупаційна «влада» (як і посадовці, так і створені державою-окупантом Росією «держоргани») в Криму є нелегітимною. Також вперше включений термін «громадянські журналісти», що є важливим у захисті журналістів і активістів, які працюють в умовах окупації. Резолюція наголошує на необхідності звільнення всіх українців-політичних в’язнів Кремля, згадуючи поіменно Емір-Усеіна Куку і Сервера Мустафаєва .

Рівень дотримання прав людини в Криму після його окупації Росією значно знизився як через репресії, так і через те, що РФ є учасницею меншої кількості відповідних міжнародних договорів, ніж Україна.

В ухваленому документі детально описується підривна господарська діяльність Росії, що виснажує природні ресурси тимчасово окупованого українського півострова. Акцентується увага і на блокуванні Росією доступу кримчан до української освіти, порушення окупантами релігійних прав громадян. РФ навмисно перешкоджає можливості збереження національної ідентичності, змушує змінювати громадянство.

«Все це — свідома політика держави-окупанта зі зміни демографічного складу півострова, яка є воєнним злочином», — йдеться у повідомленні МЗС.

У свою чергу Генасамблея ООН вчергове закликала Росію забезпечити повний доступ до Криму для міжнародних моніторингових місій, зокрема моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та СММ ОБСЄ.

«Кримські новини» повідомляли, що 8 грудня Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів».

«Росія мілітаризує захоплені в окупованому Криму цивільні космічні об’єкти» — комітет Генасамблеї ООН«Дев’ятий вал» фейків про Крим і воду. Росія проводить дезінформаційну атаку у переддень ювілейної сесії Генасамблеї ООН. Чи є небезпека для України?

Предыдущая Уряд ФРН надасть фінансову підтримку Червоному Хресту на Донбасі
Следующая В Госсовете Крыма прокомментировали бюджет на будущий год

Нет комментариев

Комментировать

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *