Громадянину Чехії загрожує тривале ув’язнення за участь у війні на Донбасі


Прокуратура Чехії висунула обвинувачення 26-річному громадянину цієї країни за терористичну діяльність на окупованому Росією Донбасі. Його можуть позбавити волі на строк до 16 років.

Про це повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс .

Чеська юстиція продовжує системно переслідувати тих громадян Чехії, які брали участь у бойових діях на боці Росії на окупованому Донбасі. Вже є кілька судових вироків, низка справ знаходиться на стадії розслідування або пред’явлення обвинувачення, — написав він у соцмережі.

Одним з останніх учасників війни, кому було висунуте таке обвинувачення, є 26-річний Лукаш Н. з Карлових Вар.

У 2015-2016 роках він воював проти ЗСУ у складі незаконних військових формувань. 

Зокрема, як зазначається в обвинуваченні, він «пройшов навчання, був озброєний та оснащений військовими формуваннями сепаратистських структур, виконував різні військові завдання, такі як розвідка, охорона і патрулювання, а також брав участь у боях проти українських військових з наміром завдати їм поранення або смерть», — підкреслив Перебийніс.

На думку прокурора, обвинуваченний вчиняв згадані дії свідомо, а під час військових дій був поранений і декілька тижнів провів у лікарні.

Прокурор підкреслює, що збройні формування, які діють на сході України, можна охарактеризувати як квазівоєнізовані підрозділи, що вчиняють систематичні організовані насильницькі злочини, які за своїм характером відповідають визначенню теракт. За участь у терористичній діяльності обвинувачення пропонує засудити Лукаша Н. до 16 років позбавлення волі, — зазначив Перебийніс.

Обвинувачений під час розслідування відмовився давати покази. Однак у слідства є докази у вигляді фотографій і відео, які є достатніми підставами для передачі справи до суду. На одному з таких відео обвинувачений зізнається, що пішов воювати проти «українських фашистів».

«Російське зомбування негативно позначилося й на психіці цього громадянина. За свідченнями його дівчини, після повернення додому Лукаш Н. дуже змінився – «став агресивним, страждав від кошмарів, вночі під подушкою тримав ніж, видавав звуки, схожі на звуки з фільмів жахів», через що був змушений звернутися до психіатрів», — додав посол.

«Кримські новини» повідомляли, що у липні 2020 року громадянина Чехії  Павла Кафку  засудили до трьох років умовно за участь у війні на окупованій Росією території Донецької області.

Предыдущая Крымчане могут получить онлайн-консультации у врачей Херсонщины – представительство президента Зеленского
Следующая Обвинувачення вимагає для Приходька 11 років колонії

Нет комментариев

Комментировать

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *