На Кримському мосту почали встановлювати антисейсмічні конструкції


Будівельники Кримського мосту приступили до установки пристроїв, що додатково захищають мостові конструкції від сейсмічного впливу під прольотами автодорожньої частини

Про це повідомляє Crimea-News.info з посиланням на «Кримський міст».

«Це, як ремені безпеки в автомобілі. Вони дозволяють прольотам мосту «дихати», тобто безперешкодно зміщуватися при непомітних переміщеннях, викликаних температурними умовами. А під час землетрусу шок-трансмітери спрацьовують і розподіляють сейсмічне навантаження рівномірно по опорах», — розповів технічний директо «Інституту Гіпростроймост — Санкт-Петербург» Ігор Колюш.

Шок-трансмітери встановлюють між опорами і прольотами мосту. Такий гідравлічний пристрій забезпечує жорстке з’єднання конструкцій при короткочасних діях, викликаних сейсмічним або іншим динамічним навантаженням.

Подібна технологія антисейсмічного захисту використовувалася на Росії на вантовому мосту через бухту Золотий Ріг у Владивостоці, на мостах в Сочі, побудованих до Олімпіади 2014 року.

На Кримському мосту застосовуються шок-трансмітери, що витримують навантаження в 850 і 1500 кН (розрахункове навантаження в 85 і 150 тонн).

На автодорожній частині планується встановити понад 760 таких пристроїв. На залізничній частині мосту антисейсмічне закріплення прольотів інше — передбачене за рахунок виконання нерухомих і лінійно-рухомих опорних частин, тому під час землетрусу сейсмічні сили передаються на проміжні опори.

Шок-трансмітери — один з елементів захисту Кримського мосту від сейсмічного впливу. Конструкції спроектовані з урахуванням потенційно можливих потужних землетрусів в регіоні.

Нагадаємо, що точну дату відкриття Кримського мосту пообіцяли назвати навесні.

Предыдущая Павел Казарин: Страна беспомощных людей
Следующая Павел Казарин: Страна беспомощных людей

Нет комментариев

Комментировать

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *