Росія знищує кримські виноградники Судакської долини – результати космічної зйомки


Дії окупантів ставлять під загрозу існування виноробної галузі на Кримському півострові

Про це повідомляє Crimea-News.info з посиланням на прес-службу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій України.

За результатами спеціальної обробки даних з відкритих джерел та космічних знімків виявлено занепад виноградарства та знищення виноградників на території Судакської долини (район м. Судак, тимчасово окупована територія АР Крим).

Станом на 2012 рік, площа виноградників Судакської долини становила 743,9 га. Після анексії Кримського півострову площа виноградників різко скоротилася на 46% і зараз складає 397,8 га.

Причинами цього є: заліснення виноградників (заросли деревами та кущами) –17,4 га; закинуті ділянки (не обробляються) – 17, 6 га; викорчувано виноградників – 59, 4 га;

прорідження (зменшилась кількість кущів винограду) – 251, 7 га.

Одними із основних чинників погіршення ситуації є незаконні дії окупаційної влади на території АР Крим, зокрема це: незаконне відчуження земель, будівництво об’єктів інфраструктури і прокладення доріг на території виноградників, низький контроль окупаційної влади за землевпорядкуванням.

Також слід зазначити загальну невтішну динаміку скорочення площ плодоносних виноградників в АР Крим за час окупації Росією Кримського півострова. Станом на 01.01.2013 їх площа складала 20,5 тис. га, а в 2017 р. – 14,1 тис. га, що на 30% менше.

Окреме занепокоєння викликає зниження врожайності з 56 до 35,4 центнерів з гектара.

«Дії Росії в цьому контексті свідчать про те, що держава-окупант не зацікавлена в розвитку АР Крим з його природним потенціалом, а її безвідповідальність призводить до незворотної шкоди навколишньому середовищу та збитків для цивільного населення, що проживає на цій території», — акцентували в МінТОТ.

Нагадаємо, що у окупантів згнив рекордний врожай винограду в Криму.

Предыдущая Во время обыска в Белогорске задержали около 50 человек — активист
Следующая «Быстро мы прилетели»: съемка космонавтов «Союза» во время аварии ракеты (видео)

Нет комментариев

Комментировать

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *