В окупованому Криму руйнується печерний комплекс, що до анексії хотіли внести до списку ЮНЕСКО


Окупований Крим може втратити унікальний комплекс печерних споруд Барабан-Коба, розташований в печерному місті Мангупе-Кале в Бахчисарайському районі

Про це розповів декан історичного факультету Таврійської академії Кримського федерального університету ім. І. Вернадського Олександр Герцен, повідомляє Crimea-News.info з посиланням на «Новини Криму».

«Гірська частина Криму, поселення, що знаходяться на вапнякових мисах, плато, піддаються дуже сильному впливу з боку природних чинників — дощ, сніг вітер. Найстрашніше навіть те, що повільно йде процес. Ми дуже боїмося (наслідків — Ред.). Найзнаменитіший об’єкт на Мангупі, який відвідують всі туристи, — це триповерховий комплекс Барабан-Коба в краю мису, в його скельної монолітної покрівлі пролягла тріщина», — поскаржився він.

Декан факультету також повідомив, що раніше об’єкт планували внести в номінаційного списку пам’яток ЮНЕСКО. Однак після введення санкцій організація відмовилася від всіх проектів на півострові.

«Ми готували до внесення в номінаційного списку пам’ятників групи печерних міст: Чуфут-Кале, Мангуп, Екскі-Кермен, Бахчисарайський (палац — Ред.). Все це повинно бути накрите захисною «парасолькою» ЮНЕСКО. Але ЮНЕСКО пішла з Криму. Херсонес вони встигли номінувати, але боюся, що в зв’язку з перетвореннями, які в Херсонесі проводяться, вони можуть теж вийти з цього проекту», — зазначив Герцен.

Нагадаємо, що геолог передбачив обвал скельного масиву над пляжем в окупованому Севастополі.

Предыдущая Второй за неделю пожар в ущелье Уч-Кош под Ялтой локализован – СМИ
Следующая «Боялись 90-х, а вернулись в 70-е» – из крымских сетей

Нет комментариев

Комментировать

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *