В Євпаторії модернізують телескоп для супроводу окупантів на Місяць


В Євпаторії почалася модернізація унікального телескопа, який буде забезпечувати зв’язок з російськими апаратами на орбіті і поверхні Місяця

Про це повідомляє Crimea-News.info з посиланням на РІА «Новий день».

Наприкінці 2019 року на Росії збираються запустити міжпланетну станцію «Луна-25»: вона буде направлена ​​до південного полюса супутника Землі і почне бурити його поверхню для вивчення корисних копалин. Інформація буде передаватися на Землю автоматично. До цього ж терміну — кінця 2019 року — планується завершити модернізацію телескопа в окупованій Євпаторії: станція буде використовуватися для прийому інформації від космічних зондів.

Кримський радіотелескоп діаметром 70 метрів є одним з найбільших в Європі, посідаючи третє місце після телескопа Ловелл (Великобританія, 76 метрів) і Еффельсберге (Німеччина, 100 метрів).

На Росії є ще один радіотелескоп аналогічного діаметру — в Уссурійську. РТ-70 в Євпаторії був запущений в 1978 році, використовувався для виявлення астероїдів і космічного сміття. Входить до складу 40 окремого контрольно-вимірювального комплексу в Криму.

У жовтні 2008 року український РТ-70 відправив 500 цифрових фотографій, малюнків і текстових послань до планети Глізе 581C, що знаходиться на відстані 20 світлових років від Землі. Після цього за станом комплексу не стежили.

У грудні 2016 років два телескопи — РТ-70 і ТНА-400 (32 метри) — стали важливими елементами наземної інфраструктури системи ГЛОНАСС.

В рамках модернізації комплексу в Євпаторії встановлять сучасний обчислювальний центр, новітнє наукове устаткування, на РТ-70 замінять підсилювач потужності, збільшивши його можливості на 25%.

Комплекс буде включений в проект ОКР «Луна-Ресурс-1» зі створення космічного зонда «Луна-26» і разом з телескопами в ведмежих Озерах (Московська область) і Уссурійську. У перспективі його планується використовувати і для супроводу російських пілотованих експедицій на Місяць.

Нагадаємо, що на Росії запущений супутник не вийшов на орбіту.

Предыдущая Нацполиция АРК обвиняет одессита в сбыте наркотиков, привезенных из Крыма
Следующая Экс-глава ГАИ Полтавской области сбежал в Крым

Нет комментариев

Комментировать

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *