В Міноборони розповіли про подальші плани щодо посилення мобілізації


В Україні планується посилити контроль над військовозобов’язаними, які намагаються уникнути мобілізації. Занадто багато людей усіма силами нібито намагаються уникнути потрапляння до лав ЗСУ.

Про це заявила заступниця міністра оборони Наталія Калмикова в ефірі Національного телемарафону.

«Потрібно унормувати питання обліку. Ми бачимо безліч ситуацій, коли люди намагаються будь-яким способом уникнути мобілізації. Тут питання етичне, захист держави – відповідальність кожного громадянина. Таких людей багато, десятки та сотні тисяч, які створюють для себе умови, щоб уникнути мобілізації», – зазначила вона.

Для того, щоб перервати таку діяльність, Міноборони підготувало зміни до законодавства про облік військовозобов’язаних. Ці зміни передбачають обмін інформацією між державними реєстрами, щоби унеможливити подвійне обліковування та отримання непридатності до військової служби за підробленими документами.

Калмикова закликала громадян України зрозуміти, що захист держави – це відповідальність кожного. Вона зазначила, що краще добровільно стати на військовий облік і служити в тому підрозділі, в якому хочеш, аніж потрапити під мобілізацію і воювати там, «куди відправлять».

Нагадаємо, раніше «Флот 2017» повідомляв, що 29 червня Верховна рада України посилила правила, згідно з якими військовозобов’язаним надається відстрочка від мобілізації. Норма була проголосована у законопроєкті №9342 про доплати та відпустки для військових.

Також повідомлялося, що у Верховній Раді запропонували скасувати відстрочку від мобілізації для тих військовозобов’язаних, які здобувають другу вищу освіту.

3 вересня стало відомо, що в Україні офіційно схвалено мобілізацію обмежено придатних до військової служби чоловіків. Відповідний наказ опублікувало Міністерство оборони України.

Крім того, Президент України Володимир Зеленський підписав указ №576/2023 від 12 вересня про перегляд рішень усіх військово-лікарських комісій щодо непридатності до військової служби. Важливий момент – перегляд стосується лише рішень, ухвалених після 24 лютого 2022 року.

Предыдущая «Нас снова ждет битва за электроэнергию». Украина готовится к непростой зиме
Следующая «У вас ничего не болит». Кто калечит и убивает крымских политзаключенных

Нет комментариев

Комментировать

Ваш адрес email не будет опубликован.