Викрадення лідерів опозиції в Білорусі


Заява для преси 
Державного Секретаря США Майкла Помпео 
8 вересня 2020 року 

Сполучені Штати Америки глибоко стурбовані повідомленнями про викрадення 7 вересня в Білорусі члена Координаційної ради Марії Калєснікавої, прессекретаря Антона Родненкова та виконавчого секретаря Івана Кравцова, а також спробою примусової висилки їх через кордон в Україну 8 вересня.

Ми високо цінуємо мужність пані Калєснікавої та білоруського народу, виявлені у мирному відстоюванні свого права обирати своїх лідерів на вільних і чесних виборах, наперекір невиправданому насильству та репресіями з боку білоруської влади, до яких відносяться нахабні побиття мирних демонстрантів серед білого дня і затримання сотень людей 6 вересня, а також збільшення повідомлень про викрадення людей.

Сполучені Штати, у координації з нашими партнерами та союзниками, розглядають додаткові цілеспрямовані санкції проти осіб, які причетні до порушень прав людини та репресій у Білорусі, щоб вони відповідали за свої дії. Ми нагадуємо білоруській владі про її відповідальність за гарантування безпеки пані Калєснікової й усіх несправедливо затриманих.

Ми закликаємо владу Білорусі припинити насильство над власним народом, звільнити всіх, хто був несправедливо затриманий, у тому числі й громадянина США Віталія Шклярова, і розпочати змістовний діалог зі справжніми представниками білоруського суспільства.

Предыдущая Заклик до Білорусі, як держави-члена ОБСЄ, дотримуватись своїх зобов’язань, пов’язаних з виборами, і поважати права людини
Следующая США вводять санкції проти російських діячів та їхніх довірених осіб через їхні зусилля втрутитись у вибори

Нет комментариев

Комментировать

Ваш адрес email не будет опубликован.