Виступи держсекретаря Ентоні Блінкена і міністра оборони Ллойда Остіна перед журналістами, які супроводжують їх у поїздці


ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ США
Офіс речника
Для негайного розповсюдження
25 квітня 2022 року
Південно-східна Польща

ДЕРЖСЕКРЕТАР БЛІНКЕН: Всім доброго ранку. Ми з міністром Остіном щойно повернулися з Києва, де побували на прохання президента Байдена і на запрошення президента Зеленського. Ми мали можливість безпосередньо продемонструвати нашу рішучу підтримку, нашу постійну підтримку українського уряду та українського народу. На нашу думку, перебування там було важливим, важливим для України, для [ходу] війни… важливим для детального обговорення віч-на-віч тієї надзвичайної підтримки, яку ми надали – безпекової, економічної, гуманітарної, а також з точки зору масованого тиску, який ми чинили на Росію, детального обговорення того, як ми просуваємося вперед на всіх цих фронтах.

Я маю сказати, що президент Зеленський висловив глибоку вдячність за лідерство президента Байдена і за неймовірну щедрість і підтримку американського народу. Своєю чергою, ми висловили глибоке захоплення його лідерством, надзвичайною мужністю українців у протистоянні цій російській агресії та її відсічі.

Частина наших зобов’язань стосується наших подальших дій і включає такі, якими я вчора мав змогу поділитися з президентом Зеленським, зокрема щодо повернення наступногоi тижня американських дипломатів в Україну, а також щодо наміру президента Байдена призначити нового посла в Україні – пані посла Бріджит Брінк – з якою я довгий час працюю і яка має суттєвий досвід роботи в регіоні і буде дуже сильним представником Сполучених Штатів в Україні.

Ми також мали можливість поговорити про першопричини успіху, якого досягла Україна. Правда в тому, що Росія намагається й надалі чинити жорстокі дії в частині країни, а смерті і руйнування, свідками яких ми є, просто жахливі. Але українці стоять, вони стоять міцно, і вони роблять це за підтримки буквально усього світу, підтримки, яку ми координуємо.

Стратегія, яку ми запровадили – масштабна підтримка України, масований тиск на Росію, солідарність з більш ніж 30 країнами, які беруть участь у цих зусиллях – дає реальні результати. І ми бачимо, що коли йдеться про військові цілі Росії, Росія зазнає невдач, а Україна досягає успіху. Росія поставила своєю головною метою повне підпорядкування України – знищення її суверенітету, знищення її незалежності. Це не вдалося. Вона [Росія] прагне утвердити могутність своєї армії та економіки. Ми, звісно, бачимо повністю протилежне – абсолютно непідготовлені військові; економіка, зруйнована в результаті санкцій та масового виходу з Росії [іноземних компаній]. І вона [Росія] прагне розділити Захід і НАТО; звісно, ми бачимо саме протилежне – Альянс більш розділенийii, ніж будь-коли, і насправді нові країни розглядають можливість подати заявку на членство.

Насамкінець. Ми не знаємо, як розгортатимуться подальші події в цій війні, але ми знаємо, що суверенна незалежна Україна буде існувати набагато довше, ніж Володимир Путін. І наша підтримка України буде продовжуватися й надалі. Це буде тривати, доки ми не побачимо остаточний успіх.

Пане міністре…

МІНІСТР ОСТІН: Так. Доброго ранку. І перш за все, дозвольте мені повторити те, що сказав держсекретар Блінкен щодо оцінки нашої зустрічі. Я думаю, що це була дуже продуктивна зустріч, дуже захоплююча розмова, і ми щасливі, що в нас була така можливість.

Під час зустрічі ми висловили наші глибокі співчуття президенту у зв’язку з загибеллю такої кількості мирних жителів і, звісно, у зв’язку з втратою тих мужніх військових, які зробили просто неперевершену справу, надавши відсіч російським силам. Ми також висловили наше захоплення їхнім професіоналізмом та їхньою відданістю захищати свою демократію. Це було просто дивовижно, і я думаю, що всі зі мною погодяться.

Я погоджуюся з оцінкою Держсекретаря Блінкена щодо глибокої вдячності, висловленої президентом [України], а також міністром оборони та головнокомандуючим за продовження зусиль американського народу з надання якомога більшої допомоги і якомога швидше.

Отже, на зустрічі ми зосередилися на обговоренні того, що дозволить нам виграти поточну битву, а також побудувати плани на майбутнє. І знову – це була дуже продуктивна дискусія. Ми говорили про допомогу силам оборони, ми говорили про навчання, а також про ключові речі, які ми збираємося обговорити на сесії в Рамштайні, яку я завтра проведу з низкою міністрів оборони та головнокомандуючих. Ця сесія буде зосереджена на тому, щоб створити додатковий потенціал і додаткові можливості для українських сил. І тому це стало чудовою можливістю отримати важливу інформацію від головнокомандуючого, міністра оборони та президента щодо речей, на яких вони зосереджені, речей, які їм потрібні. Це дозволить нам завтра мати більш продуктивну дискусію з головнокомандуючими та міністрами оборони.

###

Цей переклад надається для зручності користувачів, і тільки оригінальний текст англійською мовою слід вважати офіційним.

Предыдущая Письма крымчан: Почему в Крыму опять дорожают продукты?
Следующая Президент Байден оголосив кандидатуру на посаду посла в Україні

Нет комментариев

Комментировать

Ваш адрес email не будет опубликован.